iColReg
Admiralty

Kağıt Haritalar Kalkıyor

İngiltere Hidrografi Ofisi (UKHO), dijital navigasyon ürünleri ve hizmetlerine daha fazla odaklanmak için 2026’nın sonlarına kadar Admiralty kağıt haritalarını üretmeyi bırakacağını duyurdu.

Admiralty kağıt haritaları , 2026’nın sonundan sonra üretilmeyecek.

Kağıt haritaların üretimden aşamalı olarak çekilmesi birkaç yıl içinde gerçekleşecek ve 2026’nın sonlarında sonuçlanması bekleniyor.

UKHO, Denizcilik ve Sahil Güvenlik Ajansı (MCA) ve diğer düzenleyici kurumlar, hidrografik ofisler, endüstri ortakları ve distribütörler dahil olmak üzere müşteriler ve paydaşlarla istişare ederek, halen kağıt çizelgeler kullanan sektörler için dijital alternatifler geliştirecek.

UKHO İcra Kurulu Başkanı Peter Sparkes şunları söyledi:

“Kağıt grafik üretiminden çekilme sürecini başlatma kararı, günümüz denizcilerinin ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş dijital hizmetlere odaklanmamızı sağlayacak. Geleceğe baktığımızda, temel amacımız, nakliye operasyonlarının güvenliği ve bunu başarmak için mümkün olan en iyi navigasyon çözümlerini sunmak olmaya devam ediyor. Kraliyet Donanması, ticari gemiler veya diğer okyanus kullanıcıları için, odak noktamız güvenli, emniyetli ve gelişen okyanusları teşvik eden ADMIRALTY dijital hizmetleri geliştirmek ve sunmaktır. "UKHO'nun kağıt harita üretiminin seçkin tarihi ve denizcilerin nesiller boyunca ADMIRALTY çizelgelerine duydukları güven göz önüne alındığında, bu duyurunun önemini anlıyoruz. Kağıt grafik portföyümüzün geri çekilmesi sırasında SNC kullanıcılarını destekleyeceğiz ve bugün ile planlanan 2026 tarihimiz arasında kullanıcıların dijital alternatiflere geçmelerine yardımcı olmak için distribütörlerimizle birlikte çalışacağız.”

UKHO’nun kağıt harita üretiminin aşamalı olarak geri çekilmesine yönelik dikkatle yönetilen yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi için ADMIRALTY web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Withdraw from paper chart | ADMIRALTY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir